Stream

Přehled

Rychlost, bezpečnost, kvalita a perfektní design. To je Stream.

Usedněte do kokpitu a zažijte pocity pilotů stíhaček. Stream Vás ohromí. Obklopí Vás jeho luxusní kokpit s nejlepší možnou výbavou. Při letu budete mít pocit splynutí s letounem. Začněte si létání opravdu užívat.

Stream Story

Superrychlá stíhačka? Po usednutí do Streamu zažijete pocit vojenských pilotů. Sedadla umístěná za sebou a promyšlený tvar letounu. Nejmodernější glass kokpit a maximum řídících prvků na sidesticku. Dokonalý design, aerodynamická čistota, přesné řízení. Robustní zatahovací podvozek, motor ROTAX 912ULS a vrtule PowerMax znamenají jediné: bezpečí, vysoká rychlost a neuvěřitelný zážitek z létání! Stream je budoucnost. Stream určuje trend v ultralehkém létání.

Exteriér

Vrtule

Pro všechna naše letadla je ideální vrtule PowerMax s automatem. Létejte rychleji.

Motor

Kvalitní a spolehlivé motory ROTAX jsou pro pohon Streama to pravé.

Podvozek

Spolehlivý zatahovací podvozek. Umožňuje vzlétnout a přistát na pevné i travnaté ploše. Řiditelná příďová noha. Kola hlavního podvozku jsou vybavena účinnými brzdami.

Avionika

Nejmodernější glass kokpit GARMIN. Vše co potřebujete vědět, máte přehledně před sebou. Systém G3X Touch je pro Streama to pravé.

Kabina

Prostorná kabina s tandemovým uspořádáním a s řízením pomocí sidesticku. Všechny ovladače na dosah ruky. Ty nejpohodlnější sedačky. Komfort, který Vás ohromí.

Letové vlastnosti

Je jedno, jestli někam cestujete nebo si chcete jen užít let maximální rychlostí. Skvěle ovladatelný a úžasně rychlý. Takový pocit ve Vás Stream zanechá.

Záchranný systém

Bezpečnost posádky letounu je pro nás vždy prioritou. Proto jsou naše letouny vybaveny padákovým záchranným systémem, který Vás v případě nouze dostane bezpečně na zem.

Design

Čistý, elegantní a dravý design. Krásný z každého úhlu pohledu. Propracovaný do všech detailů. Volba vinylového polepu a barvy jsou jen na Vás. Vytvořte si svůj originál.

Splněný sen mnoha pilotů. Design stíhačky v luxusním provedení. Perfektní letové vlastnosti Vám umožní užít si každý Váš let naplno.

Promyšlený do každého detailu. Kladen důraz na čisté linie. Jeho elegantní a dynamický design Vás jednoduše uchvátí. Díky nerušenému výhledu z kabiny si během letu naplno užijete pocit rychlosti. Ideální na dlouhé cestování i létání pro radost.

Charakteristika:

 • 2 místa v tandemovém uspořádání
 • elektrické vztlakové klapky
 • zatahovací řiditelný příďový podvozek
 • brzděná kola hlavního podvozku
 • vyrobený z kevlarových a karbonových vláken

Rychlosti:

 • pádová rychlost: 65 km/h (40 mph) – ULL
 • nepřekročitelná rychlost: 335 km/h (208 mph)

Kokpit

Moderní a přehledný kokpit. Bezpečné a pohodlné sedačky. Vynikající výhled z kabiny.

Maximální pocit z letu

Přístrojová deska s nejmodernější avionikou. Vše je přehledně uspořádáno a pilotovi na dosah. Kožené ergonomicky tvarované sedačky s vytápěním. Zaručeno pohodlí pro posádku i během delších letů.

 • úžasný výhled z kabiny
 • přesné řízení díky sidesticku
 • pohodlné kožené sedačky
 • skvělá ergonomie

Kokpit Streama Vás obklopí a nepustí. Okamžitě se budete cítit jako pilot stíhačky. Vše je logicky uspořádáno a na dosah.

Řízení, ovládání

Řízení Streama je snadné a naprosto přesné. Sidestick s ovládáním vyvážení Vám poskytne dokonalou kontrolu nad letounem. Stačí jen vymyslet, kam poletíte…

 • zdvojené řízení
 • moderní koncepce se sidesticky
 • elektricky stavitelné přední a zadní pedály
 • elektricky ovládané vztlakové klapky a vyvážení

Létat se Streamem je radost. Díky skvělému řízení máte pocit splynutí s letounem. Nebudete chtít přestat…

Avionika

 

To nejlepší, co můžete mít. Stream je dodáván s nejnovější avionikou GARMIN.

Vše důležité k letu máte vždy přehledně před sebou. Kokpitu dominuje úžasný display systému G3X Touch. Díky němu je každý let velice pohodlný a bezpečný. Stačí pár dotyků a nastavíte vše potřebné. Avionika GARMIN je to nejlepší, co můžete v kokpitu Streamu mít.

GARMIN G3X Touch

Piloti větších letadel znají systém Garmin velmi dobře. Garmin nyní přichází se systémem G3X Touch, který je možno instalovat i do ultralehkých letadel. Díky tomu máme k dispozici nejlepší, nejkvalitnější a nejspolehlivější „glass cockpit“. Na dotykových, extrémně jasných obrazovkách s vysokým rozlišením a skvělou viditelností na přímém slunci, si můžete vše potřebné zobrazit nebo nastavit pomocí pár dotyků. 3D zobrazení okolního terénu, všechny druhy map a okolní provoz. To vše díky Garmin G3X Touch!

Konstrukce

Trup Streamu je nejen krásný, ale díky použití nejmodernějších CAD/CAM technologií i naprosto bezpečný.

Ochraně posádky jsme věnovali maximální péči. Karbonová a kevlarová vlákna jsou zárukou nejvyšší možné pevnosti a zároveň nízké hmotnosti. Použitím moderních výrobních postupů a technologií je výroba Streamu rychlá, přesná a bezchybná.

Vnitřní část trupu je tvořena kevlarovou skořepinou, která zaručí maximální pevnost v prostoru posádky. Je tak zaručena nejvyšší míra bezpečnosti.

Motor

Motor je srdcem letadla. Proto naše letouny vybavujeme motory značky ROTAX. Vyzkoušeno a dlouhodobě ověřeno mnoha tisíci nalétaných hodin.

Vrtule mohou být pevné nebo stavitelné nejrůznějších typů a konstrukcí. Ideální volbou je stavitelná vrtule PowerMax.

 • ROTAX 912 ULS

  Čtyřválcový, čtyřtaktní motor, kapalinou chlazené hlavy válců a vzduchem chlazené válce. Mazání se suchou skříní a olejovou nádrží na 3l oleje, automatické vymezování ventilové vůle, 2 karburátory s konstantním tlakem v difuzoru, palivové čerpadlo mechanické membránové, elektronické bezkontaktní dvou-okruhové zapalování, elektrický startér, reduktor i = 2,43.

 • Vrtule PowerMax

  Třílistá tažná, za letu stavitelná letecká vrtule. Náboj vrtule ze slitin hliníku tvoří vrchní a spodní příruba s víkem. Uvnitř náboje jsou umístěny mechanismy stavění listů. Zvětšování úhlu nastavení listů se děje pomocí servomotoru. V opačném směru jsou listy vrtule stavěny odporem pružiny umístěné uvnitř náboje. List je tvořen z kořenové části (slitina hliníku) a samotného kompozitového listu. Do náboje je uchycen pomocí dvojice axiálních ložisek. Servomotor je umístěn mimo náboj vrtule nad reduktorem motoru a stavění listů ovládá dutou osou reduktoru a vrtule.

Technická data

Délka

6,785 m

Výška

2,475 m

Rozpětí křídel

9,000 m

Plocha křídel

9,962 m2

Rozpětí vodorovných ocasních ploch

2,96 m

Plocha vodorovných ocasních ploch

1,776 m2

Plocha svislé ocasní plochy

0,995 m2

Šířka kabiny

575 mm

Nepřekročitelná rychlost

335 km/h

Minimální rychlost

65 km/h

Stoupavost (na max. vzl. Hmotnosti)

6 m/s

Prázdná hmotnost (dle typu)

297 kg

Maximální vzletová hmotnost

472,5 kg – UL ( 600 kg – LSA)

Minimální hmotnost posádky

60 kg

Maximální hmotnost posádky

180 kg

Maximální hmotnost zavazadel

10 + 15 kg

Spotřeba paliva (75% maximálního výkonu)

16,2 l/h

Obsah palivové nádrže

90 l

Dolet

1400 km